Навігатор фінансової підтримки
Німецько-український фонд надав підприємцям Харківщини нові механізми здешевлення кредитів і планує в 2018 р. розширити дію програми на всю Україну.
Підприємці отримали нову можливість отримати інформацію про програми фінансування малого і середнього бізнесу та укласти вигідні договори з фінансовими установами. Схоже, що вже традиційною для України стає Фінансовий ярмарок, що проводиться Німецько-українським фондом за підтримки Уряду Німеччини. Нагадаємо, що перший Фінансовий ярмарок пройшов у минулому році в Києві і перевершив очікування організаторів і учасників. Другий фінансовий ярмарок пройшов 26 квітня в Харкові. Відзначимо, що подія знайшла підтримку з боку Харківської ОДА. Зокрема, відкриваючи Ярмарок, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос підкреслив, що мале і середнє підприємництво займає особливе місце в процесі розвитку економіки України.
Дійсно, МСБ становить основу дрібного виробництва, забезпечує швидку окупність інвестицій, визначає темпи економічного розвитку країни і наявність на ринку широкого вибору найрізноманітніших товарів. До того ж МСБ забезпечує стійкі темпи зростання ВВП країни і створення нових робочих місць. «Успішність економічного і соціального розвитку нашої країни, зокрема – Харківської області, безпосередньо залежить від здатності послідовно проводити роботу, спрямовану на підтримку і розвиток підприємництва, що є одним з головних завдань, які стоять перед обласною державною адміністрацією», – зазначив Андрій Колос. За його словами, влада, суспільство і бізнес Харківській області повинні об’єднати зусилля в роботі над розвитком підприємницького сектора, зокрема, за допомогою надання інформаційної підтримки бізнесменам. І в цьому процесі неоціненну допомогу зміг надати Українсько-німецький фонд. За словами виконуючого обов’язки керівника Німецько-українського фонду Валерія Майбороди, Фонд понад 20 років сприяє розвитку мікро-, малих і середніх підприємств в Україні – це є його стратегічним пріоритетом.
Нагадаємо, що 22 вересня 2017 року був підписаний меморандум про співробітництво між Харківською ОДА, Харківською обласною громадською організацією «Асоціація приватних роботодавців» та Українсько-німецьким фондом. Меморандум передбачає впровадження найкращого європейського досвіду для побудови прозорого та ефективного механізму фінансово-кредитної підтримки МСБ в Харківській області. Таким чином, Фінансова ярмарок фактично став одним з етапів реалізації положень меморандуму на практиці. В цілому варто визнати, що Ярмарок став унікальною платформою, що дає представникам МСБ дізнатися про можливості залучення фінансування і укласти вигідні договори кредитування, фінансового лізингу або скористатися іншими фінансовими інструментами.
І в цьому році підприємцям було з ким співпрацювати. Активними учасниками Фінансового ярмарку стали банки-партнери НУФ: КРЕДОБАНК і Кредитвест Банк, державні Ощадбанк і Укргазбанк, а також харківський Мегабанк. При цьому захід відвідали представники Німецького банку розвитку KfW в Україні, а також представники виконавчої влади та місцевого самоврядування Харківської, Київської, Дніпропетровської, Тернопільської, Львівської областей, громадські об’єднання та підприємства України. Особливу увагу було приділено реальним кейсам з досвіду співпраці банків і МСБ в рамках програм НУФ. Також багато уваги було приділено обговоренню питань, що стосуються створення в Україні умов для розвитку інвестиційного кредитування економіки. Учасники не оминули увагою і роль місцевої влади у розвитку інфраструктури фінансування малого та середнього підприємництва в регіонах України.
Важливо відзначити той факт, що практика підтримки МСБ з боку НУФ набуває всеукраїнського масштабу. «У поточному році нами планується розширення спільних програм з компенсації процентних ставок за кредитами МСП на всій території України, – повідомив учасникам Ярмарку Валерій Майборода, – Передбачається, що в перспективі фонд буде перетворений на агентство розвитку МСП з широким спектром фінансових та консультаційних інструментів, що дозволить підвищити ефективність і прискорить залучення коштів від західних партнерів для реалізації інвестиційних проектів для малих і середніх підприємств, що сприятиме економічному розвитку України». Стратегічне завдання цієї роботи – створення робочих місць і сприяння пріоритетним галузям української економіки.
Джерело: nv.ua