Навігатор фінансової підтримки
Нові джерела фінансування для українського малого та середнього бізнесу було представлено на Третьому Фінансовому Ярмарку, організованої Німецько-Українським Фондом
Фінансовий Ярмарок для малого і середнього бізнесу, ініціаторами проведення якого є Німецько-Український Фонд (НУФ) за фінансової підтримки Уряду ФРН і банку розвитку KfW, створювався як унікальна платформа, де в одному місці та в один час банківські установи та лізингові компанії готують фінансові продукти , орієнтовані на потреби одного з найбільш швидко зростаючих секторів економіки. І за три роки існування ця концепція довела свою спроможність, адже кожен із сотень підприємців, представників фінансових інституцій та органів самоврядування знаходять тут щось важливе: банки – нових клієнтів, підприємці – доступні кредитні продукти і нових партнерів, влада – можливість отримати зворотній зв’язок від усіх учасників бізнес-процесу. І Третій Фінансовий ярмарок, що відбувся 16 квітня в КВЦ «Парковий», не став винятком.
Фото: прес-служба Третього Фінансового Ярмарку
Формат заходу – конференція та нетворкінг-зона – був продиктований завданнями заходу, основним з яких є встановлення партнерських зв’язків і неформальних знайомств, які формують бізнес-середовище малого і середнього бізнесу. Тому на стендах були представлені не тільки банки-партнери – АБ «Укргазбанк», ПАТ «Мегабанк», АТ «Ощадбанк», ПАТ «Кредитвест Банк», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Банк Львів», АТ «Прокредит Банк», АТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Піреус Банк», АТ «ОТП Банк» та ТОВ ОТП Лізинг, але і компанії, які отримали від НУФ підтримку фінансування своїх інвестиційних проектів. Діапазон сфер економіки, де вони працюють, досить широкий – від вирощування саджанців винограду та виробництва молочної продукції до поліграфічного бізнесу та випуску сувенірів. Крім того, аналізу кейсів і обміну думками про участь у програмі фінансування НУФ було присвячено окрему панель конференції, учасники якої оцінили легкість отримання цільових кредитів, прокоментували особливості практики участі в європейських програмах, а також розповіли про додаткову консультаційну та рекламну допомогу у веденні бізнесу.
Фото: прес-служба Третього Фінансового Ярмарку
Своїм досвідом участі в програмі поділилися і банки-партнери, завдяки якій вони не тільки отримали додатковий ресурс для кредитування МСБ, а й імплементацію практик світових фінансових установ для вдосконалення власного кредитного процесу. Окрему панель було призначено для обговорення ролі органів місцевого самоврядування у підтримці МСБ у рамках спільної діяльності з НУФ. «Малі та середні підприємства є наріжним каменем економіки України, тому сприяння поліпшенню умов для їх доступу до фінансування – одне з наших ключових завдань», – заявив Хюг Мінгареллі, глава представництва ЄС в Україні. Практичною реалізацією його слів стала презентація результатів Програми НУФ з підтримки фінансування інвестицій МСБ, яка реалізується в рамках Проекту Уряду Німеччини через KfW та ініціативи EU4Business.
Фото: прес-служба Третього Фінансового Ярмарку
Особливий внесок у розвиток малого і середнього бізнесу в Україні вносить Німеччина. Не випадково у своєму вітальному слові Ернст Райхель, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні зазначив, що «підтримка МСБ є одним із пріоритетів німецько-українського співробітництва». Підтвердженням цього стала презентація та підписання угоди про фінансування реалізації проекту «Підтримка ЄС для Сходу України, полегшення доступу до фінансування», який буде реалізовуватися KfW через НУФ. «Я радий оголосити про новий етап підтримки українського підприємництва, – сказав директор офісу KfW в Україні Лутц Хорн-Хааке. – Метою нашого проекту є відновлення кредитування і взаємної довіри між МСБ і фінансовими установами на підконтрольній території Донецької та Луганської областей».
Наталя Кірьянова
Фото: прес-служба Третього Фінансового Ярмарку
Джерело: NV.ua