Новини МСП
11 Червня, 2024

Держземлі сільгосппризначення орендуватимуть через онлайн-аукціони

Голова Фонду державного майна Віталій Коваль представив проект «Земельний банк» з метою запуску прозорого та ефективного ринку оренди державних земель сільськогосподарського призначення.

Зазначається, що проект відкриває для аграріїв можливість отримати доступ до державних земель через онлайн-аукціони на електронному майданчику «Прозорро.Продажі». У першому пулі будуть представлені понад 100 тисяч гектарів інвестиційно привабливих, вільних від забудови та арештів земельних ділянок у різних регіонах України, внесених до Державного земельного кадастру. Зазначені землі будуть виставлені на торги наприкінці червня – на початку липня 2024 р.

Для участі в аукціоні аграріям необхідно обрати лот, зареєструватися на електронному майданчику, сплатити внески та взяти участь у торгах. Переможець аукціону, який запропонує найвищу ставку, отримає право оренди на строк до 14 років для однорічних насаджень або до 25 років для багаторічних, сплативши суборендну плату на рік вперед. Стартова вартість аукціону становитиме 12% від нормативно-грошової оцінки землі.

За підрахунками, відкритий ринок оренди держземель принесе до бюджету 1 млрд грн на першому етапі, а при залученні всіх земель ця сума може зрости до 8 млрд грн на рік і більше.

Джерело: Lexinform