ЗМІ про нас
07 Квітня, 2023

Додай енергії твоєму бізнесу: 7 млн євро для підтримки енергоефективності українських МСП

Головна мета програми – підтримка фінансування енергоефективних інвестицій бізнесу з метою зменшення споживання енергії та викидів СО2, що сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності підприємств та захисту довкілля.

Вчора відбулася презентація програми “Додай енергії твоєму бізнесу”, що фінансується за Проєктом “Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор” за рахунок позики від Уряду Німеччини на суму 7 млн євро, наданої через Німецький банк розвитку KfW, та за підтримки ЄС в межах ініціативи EU4Business.

Головна мета програми – підтримка фінансування енергоефективних інвестицій бізнесу з метою зменшення споживання енергії та викидів СО2, що сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності підприємств та захисту довкілля.

“Уряд Німеччини залишається надійним партнером України, особливо в складні часи повномасштабного вторгнення на її територію. Ми завжди надавали підтримку українським підприємцям і продовжимо робити це надалі. Сьогодні, щоб вистояти у цих надзвичайно складних умовах відсутності достатнього енергозабезпечення та гарантувати функціонування мікро-, малого та середнього бізнесу, підприємцям потрібно бути гнучким та щодня знаходити нові рішення. І ми готові їм в цьому допомогти”, – наголосила Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні.

Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні

Кошти розподілені між двома банками-партнерами: Укргазбанком –  4 млн євро та Банком Львів – 3 млн євро. Важливо, що завдяки фінансовій допомозі ЄС в межах ініціативи EU4Business, що спрямовується на компенсацію збитків ФРП (Фонду розвитку підприємництва) від валютних коливань, кошти банкам-партнерам та підприємцям будуть надавати у гривні.

“Мінфін продовжує залучати міжнародну фінансову допомогу: завдяки підтримці Уряду Німеччини та ЄС Мінфін має можливість запропонувати банкам України та малому і середньому підприємництву кредитний ресурс у національній валюті на 7 млн євро. Це дозволить убезпечити підприємців від валютних коливань та утримати їх стабільність в аспекті енергоефективності. В умовах російської збройної агресії проти України нова Програма з фінансування енергоефективних інвестицій “Додай енергії твоєму бізнесу” може стати рятівним жилетом для багатьох українських підприємств”, – розповів заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Юрій Драганчук, заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції

Хто може долучитися до програми?

Мікро-, малі та середні підприємства, що:

  • здійснюють свою діяльність понад 1 рік;
  • мають позитивну кредитну історію;
  • їх інвестиційний проєкт у сфері енергоефективності має забезпечити мінімальне зниження СО2 на 20%.

МСП має бути резидентом, та разом зі своїми власниками або учасниками не перебувати під санкціями України, ЄС, ради безпеки ООН та Німеччини.

Як взяти участь?

1. Підприємство має звернутись до одного з банків-партнерів та надати необхідний пакет документів, на підставі яких та відповідно до критеріїв прийнятності Програми банк приймає рішення щодо видачі кредиту.

2. Максимальна сума кредиту –до 500 тис. євро у гривневому еквіваленті. Максимальний строк інвестиційного кредиту – 5 років.

В січні цього року банк-партнер Укргазбанк профінансував перший інвестиційний проєкт МСП.

Довідково:

Проєкт “Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор” реалізується в межах Угоди між Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів України, KfW та Фондом розвитку підприємництва, укладеної 25.07.2022 і є продовженням проєкту “Підтримка малих і середніх підприємств”, реалізація якого дозволила розбудувати систему кредитування малих та середніх українських підприємств у національній валюті. Таким чином в рамках проєкту було профінансовано МСП на загальну суму понад 1,4 млрд грн.

Джерело: unian.ua