Моніторинг законодавства
03 Липня, 2023

Е-Акцизна марка запрацює з 2026 р.

Верховна Рада прийняла Закон (законопроект № 8287) щодо запровадження електронної акцизної марки та створення цифрової системи простежуваності еАкциз.

Як пояснив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, впровадження електронної системи еАкциз з використанням технології Track & Trace дозволить відстежувати маршрут усіх тютюнових та алкогольних виробів. Так держава отримуватиме повну інформацію про весь ланцюг постачання продукції та зможе аналізувати обсяги, які доходять до полиць магазинів.

Кожен продукт матиме електронну акцизну марку, виражену двовимірним DataMatrix-кодом. Виробники та імпортери самостійно зможуть генерувати її в цифровій системі простежуваності еАкциз та наносити на кожну пляшку алкоголю чи пачку цигарок. А споживачі зможуть пересвідчитися, що купують не контрафакт. Для цього треба просканувати електронну акцизну марку через застосунок Дія і звірити:

– назву;

– виробника;

– місце виробництва;

– магазин, де продається товар;

– код маркування, який можна звірити з нанесеним на марку;

– статус електронної акцизної марки.

Якщо будуть невідповідності, кожен зможе в один клік сповістити про це державу в Дії.

Одним з найбільших антикорупційних кроків еАкцизу стане обов’язкове маркування підакцизної алкогольної та тютюнової продукції для Duty Free.

Електронна акцизна марка та система простежуваності почнуть діяти в Україні вже з січня 2026 р.

Джерело: Lexinfrom