Новини МСП
31 Січня, 2023

Електронна ТТН стане обов’язковою з 1 серпня

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури інформує, що незабаром розпочнеться тестування електронної накладної і ринок матиме півроку на адаптацію до нових правил.

Зокрема з 1 лютого 2023 р. бізнес має час на поступовий перехід, тестування та адаптацію до використання е-ТТН. Для цього компанії потрібно укласти договір з одним із провайдерів ЕДО, що приєдналися до проекту, щоб 1 серпня бути повністю готовою до цифровізації цього бізнес-процесу.

Планується, що працювати з документом можна буде у режимі реального часу всім сторонам вантажоперевезення одночасно – відправнику, одержувачу та перевізнику. Також вона дозволить оперативно проводити взаєморозрахунки за здійснене перевезення.

У Міністерстві нагадали, що наприкінці минулого року було завершено розробку Системи електронної товарно-транспортної накладної. Перші три компанії-провайдери (EDIN, ПТАХ та AgriChain) пройшли тестування щодо взаємодії з Системою електронного документообігу е-ТТН. Зокрема дві компанії (EDIN та ПТАХ) вже успішно завершили тестування взаємодії, ще одна компанія (AgriChain) отримала рекомендації щодо доопрацювання свого програмного забезпечення.

Джерело: Lexinform