Новини ФРП
05 Жовтня, 2022

Фермери західних областей України отримали фінансову підтримку від ЄС в межах додаткового компонента Програми “FinancEast”

Агропідприємства з Львівської та Івано-Франківської областей отримали компенсацію витрат на закупівлю мінеральних добрив для посівної кампанії 2022

У перші місяці повномасштабної військової агресії росії на території України міжнародна спільнота розпочала активно підтримувати Україну у її боротьбі. Зокрема, Європейський Союз швидко переорієнтували деякі свої проєкти для допомоги українським фермерам, які також змінювали плани посівної, розуміючи всю відповідальність власної роботи для забезпечення продовольчої безпеки України та всього світу.

«Попри важкі часи, які переживає країна через неспровоковану війну, яка перетворила її частину на зону бойових дій, Європейський Союз надає рішучу підтримку українським фермерам» — зазначає Крістіан Бен Хелл, керівник операційного сектору сільського господарства, продовольчої безпеки та земельних ресурсів Представництва ЄС в Україні

Так, проєкт «Підтримка Європейського Союзу для Сходу України», що реалізується Фондом розвитку підприємництва (ФРП) спільно з Німецьким банком розвитку KfW в межах Угоди між Урядом України та Європейською Комісією, зумів вплинути на посівну роботу фермерів західних областей через додатковий компонент Програми “FinancEast”.

«Ми проконсультувалися з ЄС, щоб перенаправити кошти, які залишилися в межах програми, і спрямували їх на підтримку фермерів під час посівної кампанії» — коментує Д-р Б‘янка Клаузен, директорка управління сталого економічного розвитку KfW Development Bank Східна та Південно-Східна Європа, Туреччина, Центральна Азія

Додатковий компонент Програми “FinancEast” реалізується у співпраці з Банком Львів, оскільки він є діючим партнером як ФРП, так і KfW, а також спеціалізується на кредитуванні малого бізнесу виключно у західному регіоні України.

«Фонд розвитку підприємництва разом з KfW обрав партнером Банк Львів, як такий, що має відповідну клієнтську базу та можливість для ефективного розподілу коштів проєкту FinancEast для підтримки агробізнесу та проведення посівної кампанії» — доповнює Андрій Гапон, виконавчий директор ФРП

Програма підтримала мікро-, малі та середні підприємства сільськогосподарських товаровиробників із західного регіону України та співфінансувала проведення цільових посівних робіт у 2022 році для посіву пшениці та жита. Зокрема, агропідприємства зі Львівської та Івано-Франківської областей отримали часткову компенсацію понесених витрат на закупівлю мінеральних добрив та змогли засіяти 2 324 га пшениці, жита  і навіть збільшили власні посівні площі на 10%.

Банк Львів виступив у ролі партнера Програми та експерта галузі на території західних областей України та сприяв фінансуванню агропідприємств, діяльність яких є важливою для  розвитку агропотенціалу регіону.

«І на початку повномасштабного вторгнення, і зараз — робота українських фермерів є запорукою продовольчої безпеки не тільки України, але й світу. Ми вдячні міжнародним партнерам за рішучість у допомозі. Ми, як банк, робимо все можливе задля стабільної роботи агросектору країни.» — говорить Наталія Осадчій, Заступниця Голови правління Банку Львів.

Більше про проєкт FinancEast тут