Новини МСП
25 Жовтня, 2023

Небанківські фінустанови мають попереджати клієнтів про наслідки невиконання умов споживчого кредиту

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 18 жовтня 2023 р. № 130, якою уточнено вимоги до інформаційного забезпечення фінансовими установами споживачів щодо надання послуг споживчого кредитування.

Як пояснили у Національному банку, йдеться про порядок та спосіб розкриття істотних характеристик послуги з надання споживчого кредиту на власному веб-сайті фінансової установи та в рекламі.

Для ефективного інформування споживача на переддоговірному етапі істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту мають розкриватися разом з іншими умовами кредиту, а не приховуватися на веб-сторінках та в розділах, не пов’язаних із послугою. Така ж умова стосується й попереджень споживача про можливі для нього наслідки в разі користування такою фінансовою послугою або невиконання споживачем обов’язків згідно з договором про споживчий кредит.

У разі розміщення інформації про послугу споживчого кредитування на веб-сайтах, які не є власними веб-сайтами фінансової установи, кредитодавець забезпечує розміщення разом із рекламною інформацією гіперпосилань на власний веб-сайт, де розкрито такі істотні характеристики та попередження  щодо послуги з надання споживчого кредиту.

Крім того, уточнено спосіб розкриття істотних характеристик послуги з надання споживчого кредиту в рекламному макеті. Небанківські фінансові установи, які відповідно до законодавства України мають право надавати споживчі кредити та які до теперішнього часу не реалізували функціонал калькуляторів загальних витрат за послугою з надання споживчого кредиту на власних веб-сайтах, зобов’язуються забезпечити розміщення та функціонування таких калькуляторів з 1 січня 2024 р.

На приведення діяльності небанківських фінансових установ у відповідність до затверджених змін передбачено перехідний період 1 місяць.

Джерело: Lexinform