Новини МСП
25 Грудня, 2016

Німецько-Український фонд та АТ «Ощадбанк» підписали Меморандум щодо розширення фінансової підтримки малого та середнього бізнесу

22 грудня в рамках відновлення кредитування економіки України та засвідчення обопільного прагнення в розширенні фінансової підтримки малих і середніх підприємств (МСП) України Німецько-Український фонд (НУФ) підписав з АТ «Ощадбанк» Меморандум про стратегічне партнерство та співробітництво.

Підписання цього Меморандуму спрямоване на фінансування інвестиційних проектів малих та середніх підприємств в рамках програм Німецько-Українського фонду.

Що це дає?

– В рамках підписаного Меморандуму Німецько-Український фонд надасть АТ «Ощадбанк» разом з кредитними коштами пакет консультаційної підтримки на розвиток процедур та методології кредитування МСП.

– Така підтримка сприятиме посиленню ролі АТ «Ощадбанк» в кредитуванні економіки України.

Чому це важливо?

Розширення фінансової підтримки МСП дозволить досягти зниження процентних ставок за кредитами.

“Із залученням одного з найбільших банків України – Ощадбанк – до кола банків-партнерів НУФ малі та середні підприємства отримують відповідно більші можливості для фінансування своїх інвестиційних проектів. Уряд Німеччини завжди підтримував проекти з розвитку інфраструктури фінансування МСП і сьогоднішня подія є для нас та інших іноземних організацій гарним сигналом про те, що така підтримка має високий попит та значення для подальшого розвитку реального сектору економіки України,” – зазначила голова з економічного співробітництва та розвитку посольства ФРН в Україні пані Даніела Бергель.

«Ощадбанк послідовно втілює в життя стратегію модернізації. Саме чітка реалізація плану трансформації зробила банк привабливим для міжнародних фінансових інституцій. Ощадбанк став відкритим і зрозумілим, а це головна передумова успішної співпраці. Маючи значний досвід обслуговування держсектора, великих інфраструктурних проектів, паливно-енергетичного комплексу – фундаментальних секторів економіки, в яких Ощадбанк протягом півтора десятка років сформував унікальні компетенції, – банк відкрив новий важливий бізнес-напрям. Мікро-, малий та середній бізнес є тепер ще одним пріоритетом Ощадбанку, на якому сконцентровані наші зусилля у співпраці з іноземними партнерами. Шлях комерціалізації, диверсифікації кредитного портфеля, відкритості й підзвітності корпоративного управління, яким останні два з половиною роки Ощадбанк іде у стратегічному партнерстві з міжнародними фінансовими організаціями, робить держбанк ще більш стійким і надійним для громадян і бізнесу. А головне – відкриває нові горизонти й можливості для відновлення економічного зростання нашої країни», – наголосив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

“Німецько-Український фонд радий бачити Ощадбанк в колі своїх банків-партнерів, оскільки це дозволить значно розширити географію та присутність програм НУФ з підтримки фінансування МСП по всій території України за рахунок розгалуженої мережі банку. Крім цього, за рахунок розвитку процедур та технологій мікрокредитування в банку буде знижена вартість прийняття рішень по кредитам МСП, що сприятиме відповідному зниженню процентних ставок за ними та підвищенню їх доступності,” – зазначив виконавчий директор НУФ Олег Стринжа.

Довідково:

– Німецько-Український фонд (НУФ) – небанківська фінансова установа, створена в 1999 році.

– Учасниками НУФ є Національний банк України (31.3%), Міністерство фінансів України (31.3%) та Німецька кредитна установа для відбудови (KfW) (37.4%).

– Дана банківська установа сприяє розвитку мікро-, малих та середніх підприємств шляхом надання кредитів через українські банки.

– Управління коштами НУФ здійснює ДУ «Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва», створений при Міністерстві фінансів України з метою ефективної реалізації інвестиційних проектів, а також проектів міжнародної технічної допомоги, які надаються Україні міжнародними фінансовими організаціями.

(Першоджерело)

Див. також:

Ощадбанк розпочинає стратегічне співробітництво з Німецько-Українським фондом щодо кредитування малого та середнього бізнесу