Моніторинг законодавства
17 Січня, 2024

Податковий кодекс гармонізовано з Митним тарифом

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення деяких норм у відповідність із Законом України «Про Митний тариф України» та уточнення окремих положень» (законопроект № 10321-1).

Законом України «Про Митний тариф України» від 19 жовтня 2022 р. № 2697-IX встановлено нову редакцію номенклатури Митного тарифу України, в основу якого покладено нову версію УКТ ЗЕД, побудовану на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2022 р. і Комбінованої номенклатури Європейського Союзу 2022 р., які застосовуються з 1 січня 2023 р. Водночас окремі положення Податкового кодексу України містять коди товарів згідно з УКТ ЗЕД версії 2017 р.

«Змінами до Податкового кодексу України передбачено приведення кодів згідно з УКТ ЗЕД у відповідність до вимог Закону № 2697-IX, що забезпечить уникнення ускладнень під час митного оформлення товарів, а також правильне визначення переліку підакцизних товарів», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Джерело: Lexinform