Новини МСП
25 Червня, 2024

Прем’єр запевняє, що уряд не обговорює підвищення податків

Про це Денис Шмигаль заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді, коли екс-спікер парламенту Дмитро Разумков нагадав йому про обіцянку не підвищувати податки після їх відновлення до довоєнного рівня.

«Ми не обговорюємо в уряді питання підвищення податків», – сказав Д. Шмигаль. Водночас він підтвердив, що уряд звертатиметься до парламенту по додаткові кошти для сектору безпеки та оборони. За словами прем’єра, Міноборони має на цей рік 1,7 трлн грн, які спрямовують тільки на потреби сектору безпеки та оборони. Натомість міністр фінансів Сергій Марченко, який виступав перед цим, на запитання про законопроекти, які можуть забезпечити джерела доходів, подякував Раді за розпочатий розгляд проектів законів щодо підвищення акцизних податків на пальне і тютюн. «Я сподіваюся, що ви ухвалите мудре рішення, яке дасть змогу наповнити державний бюджет за рахунок відповідних податків», – сказав очільник Мінфіну, нагадавши, що ухвалення цього закону може принести 16 млрд грн іще цього року.

За словами Марченка, його результатом може стати несуттєве зростання цін «на гривню–дві» на деякі продукти, що за інфляції в 3,2% незначно вплине на її рівень.

Ми ж нагадаємо, що видання «Forbes Україна» наприкінці травня повідомляло, що в уряді розглядаються пропозиції стосовно збільшення військового збору з 1,5% до 5% і ставки ПДВ на 2–3 відсоткові пункти. То що приховує прем’єр?

Джерело: Юридичний вісник України