Новини банків-партнерів
20 Лютого, 2024

ПриватБанк підтримує відновлення постраждалого від окупації агровиробництва на Харківщині

«НОВААГРО» – агрокомпанія, що працює успішно на Харківщині, але з перших днів вторгнення майже 70% її активів, як і значна частка всього агросектору регіону, були окуповані, зруйновані і пошкоджені, а це птахівництво у Балаклійській міській громаді Ізюмського району Харківської області, комбікормовий завод в Чугуївському районі, круп’яний завод в Вовчанську та декілька елеваторів. Попри складну безпекову ситуацію, команда з понад 700 працівників «НОВААГРО» роблять все можливе, аби відновити пошкоджене виробництво і забезпечити стабільну роботу.

ПриватБанк приділяє значну увагу потребам відновлення та розвитку бізнесу, а особливо, повʼязаного з продовольчою безпекою, в регіонах, що найбільше постраждали від наслідків війни. Як повідомив член правління ПриватБанку Євген Заіграєв, банк надав фінансування у розмірі 100 млн грн підприємству групи компаній “НОВААГРО” на збільшення обсягів переробки агропродукції.

“Для нас, як державного банку, вкрай важлива підтримка підприємств, які знаходяться у деокупованих регіонах, та відновлюють і розширюють виробництво та експорт агропродукції,відзначив Євген Заіграєв. – ПриватБанк сьогодні один з небагатьох українських банків, який активно кредитує бізнес клієнтів на Харківщині, Сумщині, Чернігівщині, у Запоріжжі, на Херсонщині та Миколаївщині, у Київській області та окремих районах Донецької області, ми підтримуємо такий бізнес разом з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, щоб клієнти могли отримати додаткові переваги за рахунок фінансових інструментів, кредитних гарантій та грантових програм наших партнерів”.

Завдяки фінансуванню ПриватБанку, “НОВААГРО” вже цього року суттєво збільшить, виробництво та експорт рослинної олії за рахунок закупівлі та переробки місцевої сировини. У свою чергу, це допоможе фінансово підтримати аграріїв регіона, які матимуть гарантований ринок збуту продукції. Виробництво соняшникової олії та шроту компанії організовано на базі 2-х олійно-екстракційних заводах поблизу Харкова.

“Ще в травні 2022 року ми консолідували команду та виконали запуск олійно-екстракційного заводу, а деякі наші елеватори продовжували надавати послуги агровиробникам взагалі без зупинки не зважаючи на обставини. – говорить Володимир Красовський, директор з розвитку групи компаній “Новаагро”. – Багато переробних виробництв регіону так і не відкрилися, що формує проблему збуту агропородукції для місцевих фермерів”.

Діяльність групи тісно пов`язана з співробітництвом з мікро- малими та середніми агровиробниками Харківської області. ТОВ «Торговий будинок «НОВААГРО» на постійній основі закуповує значні обсяги зернових та олійних культур у регіональних сільськогосподарських підприємств, в тому числі через механізм середньострокових передплат, що по суті є фінансуванням посівної компанії.

“Збільшення за рахунок кредиту банку наших можливостей з переробки дає агровиробникам прогнозовані обсяги закупівлі соняшнику та гарантоване фінансування, що напряму впливає на продовольчу безпеку країни та збільшення експортного потенціалу,відзначив Володимир Красовський. – Це знаковий для Харківщіни проект реального фінансування агробізнесу ПриватБанком за підтримки ЄБРР, оскільки це своєчасна і необхідна підтримка відновлення бізнесу в регіонах, що найбільше постраждали від наслідків війни ”.