Моніторинг законодавства
04 Березня, 2024

Ратифіковано правила визначення країни походження товарів між державами ГУУАМ

Верховна Рада прийняла Закон (законопроект № 0241), яким ратифіковано Протокол про Правила визначення країни походження товарів до Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами – учасницями ГУУАМ (Грузія, Україна, Узбекистан, Азербайджан, Молдова), учинений 20 вересня 2022 р. у м. Нью-Йорку, з таким застереженням:

«Україна залишає за собою право застосовувати для визначення країни походження білого цукру, що виробляється з цукру-сирцю тростинного (код товарної позиції 1701), зміну товарної позиції на рівні хоча б одного з перших чотирьох знаків».

«Протокол фактично є інструментом для застосування Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУУАМ, яку було ратифіковано Законом України від 28 листопада 2002 р. № 321-IV. Ратифікація Протоколу створить необхідні правові підстави для повноцінного та ефективного функціонування зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУАМ, сформує єдиний порядок визначення країни походження товарів та умови для вільного руху товарів», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Джерело: Lexinform