Моніторинг законодавства
23 Січня, 2024

Торгівлю алкоголем і тютюном у Duty Free контролюватимуть прикордонники, податківці та митники

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 січня 2024 р. № 55, якою визначено механізм обміну інформацією між Держприкордонслужбою, ДПС, Держмитслужбою та суб’єктами господарювання, що мають дозволи на відкриття та експлуатацію магазинів безмитної торгівлі, щодо реквізитів паспортних документів громадян – покупців алкогольних напоїв та тютюнових виробів у магазинах безмитної торгівлі.

«Кабінет Міністрів прийняв рішення для ліквідації схеми ухилення від сплати податків під час реалізації тютюнових виробів та алкогольних напоїв у магазинах безмитної торгівлі (Duty Free). Урядовим рішенням передбачено запровадження на час дії воєнного стану ефективного контролю за дотриманням обмежень з реалізації магазинами Duty Free тютюнових виробів і алкогольних напоїв одній особі протягом однієї доби (орієнтовно 2 пачки іноземних цигарок та 2 літри алкоголю)», – прокоментували у Міністерстві фінансів України.

Суб’єкти господарювання, що мають дозволи на відкриття та експлуатацію магазинів безмитної торгівлі, протягом десяти днів з дня набрання чинності цією постановою мають вжити заходів для доопрацювання внутрішнього програмного забезпечення з метою здійснення контролю встановлених законом обсягів реалізації тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв одній особі протягом однієї доби.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Джерело: Lexinform