Новини МСП
17 Листопада, 2023

В Україні з’явиться новий податок — «на сміття»

В Україні незабаром з’явиться новий податок, який давно діє в інших країнах Європи, про це повідомили у Кабміні.

Ідеться про податок на розміщення та захоронення відходів на полігонах. В уряді активно займаються розробкою відповідного законопроекту. Впровадження нового податку «на сміття» планують запроваджувати за європейським аналогом.

Очікується, що він мотивуватиме бізнес сортувати відходи замість їхнього захоронення. Заступник міністра довкілля Вікторія Киреєва заявила, що захоронення сміття має виявитися невигідним, а його переробка – приносити інвестиції та заробіток.

Також потрібно впроваджувати сортування, роздільне збирання відходів, для чого передбачено кілька інструментів. Першим стане екологічний податок на захоронення відходів. Міністерство захисту навколишнього середовища працює над цим спільно з Міністерством фінансів та податкової. Незабаром проект обговорюватимуть публічно.

Нагадаємо, 9 липня в Україні набув чинності Закон «Про управління відходами», який відкрив можливість ввести «податок сміття». Щоб він таки з’явився треба змінити законодавство, зокрема внести поправки до Податкового кодексу. В Кабміні займаються їхньою розробкою. Ті, хто захоче економити та сплачувати менше, як уже зазначалося, мають сортувати відходи. Держава тут дає бізнесу перший інструмент — запровадження сортування. Приймати несортовані відходи буде невигідно як перевізникам, так і тим, хто збирає сміття на полігонах. «Просто у кілька разів відрізнятиметься сума», — пояснила Киреєва .

Як прозвучало, надходження від нового податку спрямовуватимуться не лише до загальнодержавного фонду державного бюджету, а й на місця. Автори ініціативи сподіваються, що це допоможе громадам облаштовувати місця для збору відсортованих відходів.

Уточнимо, що податки за «поховання» побутового сміття на полігонах діють у 23 країнах Євросоюзу, а також у Великій Британії та Швейцарії. Звісно, що вони значно відрізняються — в межах від 5 до 100 євро за тонну.

Джерело: Юридичний вісник України