Новини ФРП
01 Лютого, 2013

Відбулося підписання Меморандуму щодо стратегічного партнерства та співробітництва між ПАТ АБ “Укргазбанк” та Німецько-українським фондом

1 лютого у Міністерстві фінансів відбулось підписання Меморандуму про стратегічне партнерство та співробітництво між АБ “Укргазбанк” та Німецько-українським фондом. Участь у підписанні взяли заступник Міністра фінансів Юрій Буца, Перший заступник Голови правління Укргазбанку Андрій Кравець, виконавчий директор Німецько-українського фонду (НУФ) Олег Стринжа та Директор бюро KfW в Україні Лутц Хорн-Хааке .

В чому суть?

Меморандум передбачає розширення співпраці між АБ “Укргазбанк” та Німецько-українським фондом з метою розвитку існуючих та запровадження нових програм економічно привабливого кредитування підприємств мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні, що є черговим кроком направленим на підтримку розвитку приватного підприємництва в Україні.

Укргазбанк на сьогоднішній день є найбільш активним партнером НУФ та лідером по обсягах фінансування підприємств мікро-, малого та середнього бізнесу за програмами НУФ. Співпраця між Укргазбанком та Німецько-Українським фондом розпочалася у 2012 році. За цей час банком було видано 274 кредити на загальну суму понад 243 млн.грн. Наприкінці 2016 року були укладені кредитні договори, згідно з якими обсяги фінансування банку для подальшого кредитування підприємств мікро-, малого та середнього бізнесу за кредитними програмами Німецько-Українського фонду збільшилися вдвічі.

Німецько-Українським фондом було також надано Банку технічну допомогу у вигляді консультацій з вдосконалення якості кредитних банківських продуктів та бізнес-процесів. Партнером і консультантом з цих питань виступила Frankfurt School of Finance&Management – провідна приватна бізнес школа Німеччини.

Чому це важливо?

Програми НУФ направлені на підтримку реального сектору економіки, який є основою розвитку розвинених економік світу, та створення нових робочих місць.Кредитні програми Німецько-Українського фонду передбачають спеціальні умови кредитування на розвиток і підтримку бізнесу підприємств мікро-, малого та середнього бізнесу. В рамках програм кредитування є можливість отримати кредит як на поповнення обігових коштів на строк до 3 років так і на інвестиційні цілі на строк до 5 років. Таке фінансування є вкрай важливим для розвитку підприємництва.

“Німецько-Український фонд – це один з важливих інструментів Уряду для підтримки малого та середнього бізнесу. Ми націлені на використання наявних ресурсів з максимальною віддачею. Зокрема, співпраця з Укргазбанком дозволить ефективно використати кошти Фонду для підтримки агровиробників та проектів енергоефективності. Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва, який забезпечує діяльність Фонду, працює над подальшим розширенням портфелю проектів” – зазначив заступник Міністра фінансів Юрій Буца.

«Ми цінуємо багаторічне партнерство між Укргазбанком та Німецько-Українським фондом, а продовження спільної роботи є свідченням позитивної оцінки такого співробітництва. Укргазбанк постійно приділяє високу увагу розвитку малого і середнього бізнесу, шляхом створення кращих умов для роботи в цьому важливому секторі економіки країни. І ми вдячні Фонду за співпрацю, яка дозволяє знижувати вартість фінансування проектів, підвищувати доступність кредитів та є реальним внеском в підтримку розвитку підприємництва в Україні», – наголосив перший заступник голови правління АБ «Украгазбанку» Андрій Кравець.

«На сьогодні АБ «Укргазбанк» є одним з найактивніших банків-партнерів Німецько-Українського фонду і ми високо цінуємо співпрацю з АБ «Укргазбанк». З підписанням Меморандуму, НУФ прагне розширити партнерські відносини з банком в рамках нових програм з підтримки фінансування МСП, що дозволить збільшити суму фінансування банку фондом до 9 млн. євро в першій половині 2017-го року. Ми бажаємо АБ «Укргазбанк» успіху у сегменті кредитування МСП, що в свою чергу сприятиме відновленню в Україні банківського кредитування та розвитку в Україні малого та середнього підприємництва», – зазначив виконавчий директор НУФ Олег Стринжа.

Довідка:

– АБ «Укргазбанк» заснований у 1993 році. 94,9409 % акцій належать державі. Банк входить у першу п’ятірку найбільших банків України за обсягом активів. В 2016 році Банк обрав нішову стратегію розвитку еко-банку – фінансування проектів спрямованих на підвищення енергоефективності та розвиток «зеленої» енергетики. У грудні 2016 року рейтингове агентство IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг Укргазбанку на рівні uaA+ зі збереженням прогнозу «стабільний». Також був підтверджений рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5 +», що означає відмінну надійність.

– Німецько-Український фонд (НУФ) – неприбуткова установа,заснована в 1999 роц, Національним банком України, Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів України та Німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW). Метою діяльності НУФ є посилення конкурентоспроможності українських мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) шляхом надання їм кредитів для фінансування інвестицій та обігових коштів через обрані банки-партнери. Управління коштами НУФ здійснює Державна установа «Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва» Міністерства фінансів України.

Фото ©The Gate Agency

2318-GATE_MinFin-9528

(Оригінал новини на сайті Міністерства фінансів України)