Моніторинг законодавства
19 Вересня, 2022

Визначено мінімальні вимоги до плану відновлення діяльності кредитної спілки

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Правил складання та подання плану відновлення діяльності кредитної спілки до Національного банку України» від 15 вересня 2022 р. № 203, якою визначено мінімальні вимоги до плану відновлення діяльності кредитної спілки, який повинна подати кредитна спілка до Національного банку України відповідно до вимог п. 13 розд. IX Закону України «Про кредитні спілки». План відновлення діяльності може містити й інші положення, спрямовані на відновлення діяльності кредитної спілки.

Вимоги затверджених Правил:

1) поширюються на кредитні спілки, спостережні ради яких скористалися відповідно до п. 8 розд. IX Закону України «Про кредитні спілки» правом тимчасового зупинення діяльності кредитної спілки в період дії воєнного стану в Україні;

2) не поширюються на кредитні спілки, які відновили свою діяльність до дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Кредитна спілка, спостережна рада якої скористалася відповідно до п. 8 розд. IX Закону України «Про кредитні спілки» правом тимчасового зупинення діяльності кредитної спілки в період дії воєнного стану в Україні, зобов’язана після відновлення своєї діяльності подавати до Національного банку України фінансову звітність та звітні дані відповідно до Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 25 листопада 2021 р. № 123, починаючи зі звітного періоду, у якому кредитна спілка відновила свою діяльність.

Джерело: Lexinform