ЗМІ про нас
24 Квітня, 2023

«Якби не хлопці – не було б нас всіх» – підприємець з Кіровоградщини про те, чому усі мають допомагати ЗСУ

Невелике фермерське господарство “Агронік-Стар”, що з села Злинка на Кіровоградщині, до повномасштабного вторгнення розвивалося та поступово набирало обертів. На території сільськогосподарських угідь площею усього лиш 70 гектарів працювало мінімум людей та техніки.

“Оскільки ми маленькі, початківці, то нам постійно чогось не вистачає. У цьому випадку не вистачало нам техніки, тому що нові технології пішли вперед, в інтернеті ми це бачимо, по телебаченню, а самі не можемо”, – розповідає Станіслав Письменний, директор «Агронік-Стар».

Два роки тому господарство через Укргазбанк дізналося про Програму з підтримки фінансування інвестиційних проєктів МСП, що фінансується урядом Німеччини і Європейським Союзом в межах ініціативи EU4Business. Серед переваг програми – унікальна на ринку процентна ставка, можливість відтермінування виплат та покриття валютних ризиків.

Господарство підготувало заявку на інвестиційний проєкт та вже зовсім скоро отримало банківське фінансування на придбання трактора та двох катків. А згодом ще й двох жниварок.

“Зараз уже веселіше, майже в ногу з часом крокуємо. Якщо вчасно посіяти, вчасно підживити, то восени вже бачимо результат на полі, а також в коморі. Врешті, ми бачимо це все по грошах”.

Після 24 лютого, звісно ж усе змінилося. Раніше, дуже вигідне географічне розташування господарства, недалеко від портів, вмить втратило усі переваги.

«Ціни попадали це таке, ми розуміємо, що війна. Все вернеться після нашої перемоги. Але ж зерно. Продукція дешева, солярка дорога, добрива дорогі, логістика, кудись його доставити – порти не працюють. Тобто найбільше вдарила по бізнесу логістика, веземо продукцію далі – Чорноморськ, Одеса. Якщо Миколаїв до нас – 200 км, Одеса 300 км. Тому продукція виходить все дешевшою».

Та це не стало на заваді повноцінної роботи. Як і переважна більшість українців – господарство адаптувалось до нових умов та викликів, не забуваючи допомагати тим, хто цього потребує.

«Помагаємо, звичайно, і переселенцям, і фронту. І фінансово і як треба було – технікою допомагали. Бо якби не ці хлопці – не було б нас всіх.Ось зараз збираємо і відправляємо продукцію у звільнений Херсон».

За час існування Програми з підтримки інвестицій малих і середніх підприємств було надано 439 кредитів на понад 1 356 млн грн. Не зважаючи на повномасштабне вторгнення Росії, Уряд Німеччини через KfW та Євросоюз в межах ініціативи EU4Business продовжує допомагати українському бізнесу.

Детальніше про умови участі читайте тут

Джерело: gre4ka.info