Моніторинг законодавства
30 Січня, 2023

Заяву про отримання дозволу на оброблення відходів можна подати в е-формі

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 р. № 1328, якою визначено процедуру видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів.

Суб’єкти господарювання, які мають намір або здійснюють операції з оброблення відходів відповідно до Закону України «Про управління відходами», зобов’язані отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів до початку своєї діяльності. Дозвіл видається суб’єкту господарювання, який здійснює операції з оброблення відходів на одному чи кількох об’єктах оброблення відходів.

Дозвіл видається суб’єкту господарювання після отримання висновку з оцінки впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», яким визначено допустимість провадження планованої діяльності та екологічні умови її провадження, за умови, що діяльність, оцінена зазначеним висновком, не зазнала розширень та змін, передбачених п. 22 ч. 2 та п. 14 ч. 3 ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Видача, відмова у видачі, анулювання дозволу здійснюється виключно в електронній формі через інформаційну систему управління відходами, що є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема».

Заява про отримання дозволу та документи до неї можуть бути подані безпосередньо до Міндовкілля або через адміністратора у центрі надання адміністративних послуг за вибором суб’єкта господарювання або уповноваженої ним особи:

1) у паперовій формі особисто або поштовим відправленням з описом вкладення;

2) в електронній формі шляхом використання Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування, системи.

Джерело: Lexinform