Моніторинг законодавства
16 Грудня, 2023

Записи у трудовій книжці чорнилами різного кольору не є підставою для відмови у зарахуванні відповідних періодів до стажу роботи для призначенні пенсії

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 10331 щодо уточнення деяких питань призначення пенсії, пов’язаних із веденням трудової книжки.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту, на сьогодні доволі частими є випадки безпідставної відмови Пенсійним фондом України у призначенні пенсії за віком через наявність записів у трудовій книжці про прийняття чи звільнення з роботи чорнилами різного кольору. Наприклад, коли наказ про зарахування на роботу та рік зарахування занесено в трудову книжку пастою іншого кольору.

Такі ситуації нерідко вирішуються у судовому порядку на користь особи, яка має право на державне пенсійне забезпечення за віком та зобов’язанням Пенсійного фонду зарахувати наявний у трудовій книжці стаж роботи для призначення пенсії. Однак, для вирішення питання ситуації у судовому порядку потрібен час та й не всі особи пенсійного віку мають матеріальну змогу звертатись до суду за захистом своїх прав.

З огляду на це, змінами до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пропонується встановити, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання відповідного наказу (розпорядження) та виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою.

Занесення у трудову книжку відомостей про зарахування на роботу та року зарахування або звільнення та року припинення відповідної трудової діяльності чорнилами різного кольору, не може бути підставою для відмови органами Пенсійного фонду України у зарахуванні періоду роботи до стажу роботи, що враховується при призначенні пенсії, та позбавлення особи права на соціальний захист у вигляді пенсійного забезпечення.

Джерело: Lexinform