Історії успіху: “Стоматологія Олексюка”

Програма з підтримки фінансування інвестиційних проєктів МСП, яку реалізує Фонд розвитку підприємництва за підтримки Уряду Німеччини через KfW та Європейського Союзу в межах ініціативи EU4Business продовжує допомагати бізнесу.

Тож ми ділимося історіями успіху підприємств та підприємців, які уже стали учасниками програми. Серед них ─ стоматологічна клініка з Тернополя “Стоматологія Олексюка”, яка уже 11 років забезпечує тернополян не лише здоровими посмішками, а й роботою — в постійному штаті підприємства до 30 осіб.

У 2019 році компанія придбала нове приміщення, в якому потрібно було зробити ремонт і оновити техніку. “Я вчасно дізнався про Програму з підтримки фінансування інвестиційних проєктів МСП, що фінансує Уряд Німеччини через KfW та Євросоюз в рамках ініціативи EU4Business” — розповідає власник та лікар Артем Олексюк.

Компанія підготувала та подала заявку на інвестиційний проєкт через Укргазбанк та вже зовсім скоро придбала два стоматологічних крісла українського виробництва та апарат для стерилізації найвищого ґатунку.“Дуже просто пояснити вигоду цього кредиту. Адже ставка будь-якого іншого варіанту кредиту в Україні —  не менша, ніж 24% річних. Порівняти їх навіть з 9%, 10%, не говорячи вже про 5% — нема про що говорити”.Процентну ставку за отриманим кредитом вдалось зменшити до 5% річних, завдяки його приєднанню до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», а також створенню нових робочих місць на підприємстві при реалізації інвестиційного проекту.

Восени 2020 року “Стоматологія Олексюка” почала приймати хворих у новому центрі.

Нагадуємо, що програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), створений на базі Німецько-Українського Фонду. Донорами програми з підтримки фінансування МСП є Уряд Німеччини, що надав 10 млн євро позики через Німецький банк розвитку KfW, а також на реалізацію програми була надана фінансова допомога від Європейського Союзу у розмірі 5 млн євро в рамках ініціативи EU4Business. Ці кошти були виділені задля страхування валютних ризиків, аби українські підприємці змогли отримувати доступні та довгострокові кредити у гривні.

Більше про програму та її умови тут.