Історія успіху: ФГ «Агронік-Стар»

До Програми з підтримки фінансування інвестиційних проектів МСП, що фінансується урядом Німеччини через KfW і Європейським Союзом в межах ініціативи EU4Business приєдналося невелике фермерське господарство з Кіровоградщини “Агронік-Стар”.

На території сільськогосподарських угідь площею усього лише 70 гектарів працювало мінімум людей та техніки. “Оскільки ми маленькі, початківці, то нам постійно чогось не вистачає. У цьому випадку не вистачало нам техніки”, ― розповідає голова господарства Станіслав Письменний.

Дізнавшись про програму через установу-партнер Укргазбанк, господарство підготувало заявку на інвестиційний проект та впродовж короткого терміну отримало в користування трактор та два катка. А згодом ще й дві жниварки.

Загальна вартість техніки, що придбало господарство – приблизно півтора мільйона гривень. 20% заплатили одразу, а на решту 80% отримали кредит на 5 років під 7%, завдяки компенсації від Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”.

“Зараз уже веселіше, майже в ногу з часом крокуємо. Адже з новою технікою усе вчасно. Якщо вчасно посіяти, вчасно підживити, то восени вже бачимо результат на полі, а також в коморі”.

Нагадуємо, що програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), створений на базі Німецько-Українського Фонду. Донорами програми з підтримки фінансування інвестиційних проектів МСП є Уряд Німеччини, що надав 10 млн євро позики через Німецький банк розвитку KfW, а також на реалізацію програми була надана фінансова допомога від Європейського Союзу у розмірі 5 млн євро в рамках ініціативи EU4Business. Ці кошти були виділені задля компенсації валютних збитків, аби українські підприємці змогли отримувати доступні та довгострокові кредити у гривні.

Більше про програму тут.