ІСТОРІЯ УСПІХУ: ФГ “НИВА”

Продовжуємо розповідати історії підприємців, які успішно реалізували свої бізнес-ідей завдяки Програмі з підтримки фінансування інвестиційних проєктів МСП.

Фермерське господарство з Тернопільщини “Нива” займається вирощуванням зернових, бобових та олійних культур на земельних угіддях площею 1300 га. Дізнавшись про Програму, господарство підготувало заявку на інвестиційний проєкт та, у результаті, придбало потужний комбайн німецького виробництва.

Загальна вартість комбайна — понад 8 мільйонів гривень. 20% оплатили власних коштів, на решту взяли кредит в “ПроКредит Банк” під 14% річних. Але завдяки поєднанню з державною програмою “Доступні кредити 5-7-9%” відсоткову ставку вдалося знизити до 7%.

“Комбайн має більшу продуктивність — це допоможе нам в майбутньому швидше зібрати урожай, якнайшвидше забрати все в комору. Оператору набагато легше буде ним керувати, тому що він більш автоматизований. Буде якісніший обмолот культур, які ми вирощуємо. Програма Фонду розвитку підприємництва допомогла нам почуватися більш впевненими в собі”.

Нагадуємо, що програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), створений на базі Німецько-Українського Фонду. Донорами програми з підтримки фінансування МСП є Уряд Німеччини, що надав 10 млн євро позики через Німецький банк розвитку KfW, а також на реалізацію програми була надана фінансова допомога від Європейського Союзу у розмірі 5 млн євро в рамках ініціативи EU4Business. Ці кошти були виділені задля страхування валютних ризиків, аби українські підприємці змогли отримувати доступні та довгострокові кредити у гривні.

Більше про програму та її умови тут.

#ПрямуємоРазом #EU4Business