ІСТОРІЯ УСПІХУ: СТОВ “ХОРОСТ-ПОДІЛЛЯ”

СТОВ “ХОРОСТ-ПОДІЛЛЯ” з Хмельниччини уже 19 років займається вирощуванням зернових, бобових та насіння олійних культур на угіддях площею 2100 га.

Щороку навесні перед господарством постає проблема у придбанні захисту та добрив для полів. Але минулого року директорка дізналась про Програму з підтримки фінансування інвестиційних проєктів малих і середніх підприємств, яку фінансує Уряд Німеччини через KfW та Євросоюз в межах ініціативи EU4Business.

Завдяки участі в Програмі господарство закупило добрива на 9 мільйонів гривень. Кредит оформили в ПроКредит Банку під 12% річних на 3 роки. А завдяки поєднанню з державною програмою “Доступні кредити 5-7-9%” СТОВ “ХОРОСТ-ПОДІЛЛЯ” зменшило річний відсоток та придбало ще більше захисту для полів.

“Другі банки є, але там як почнуть вони кредит давати – по кожному папірцю. То це дай, то те дай, а тут за два тижні й кредит дають. Раніше кредити брали в інших банках під 22% річних. Це можна було витримати? Ти знаєш який ти врожай збереш? А тут така підтримка, що ти в будь-якому випадку збереш і розрахуєшся з банками”.

Нагадуємо, що програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), створений на базі Німецько-Українського Фонду. Донорами програми з підтримки фінансування МСП є Уряд Німеччини, що надав 10 млн євро позики через Німецький банк розвитку KfW, а також на реалізацію програми була надана фінансова допомога від Європейського Союзу у розмірі 5 млн євро в рамках ініціативи EU4Business. Ці кошти були виділені задля страхування валютних ризиків, аби українські підприємці змогли отримувати доступні та довгострокові кредити у гривні. Більше про програму та її умови тут.

#ПрямуємоРазом #EU4Business